BŁYSKAWICZNA PASTA Z CZERWONEJ FASOLI

Od lat mam stale w szafce choć jedną puszkę fasoli lub groszku, z których mogę błyskawicznie przygotować pastę na kanapki. Ostatnio mrożę ...

Od lat mam stale w szafce choć jedną puszkę fasoli lub groszku, z których mogę błyskawicznie przygotować pastę na kanapki. Ostatnio mrożę też wcześniej namoczone i ugotowane strączkowe, które rozmrażam wrzucając na kilka minut do gotującej się wody, co także skraca czas przygotowywania potraw. Przepis poniżej to jedna z pierwszych past, które przygotowałam w mojej wegetariańskiej kuchni. Wybierając inne rodzaje nasion strączkowych, modyfikując zestaw przypraw lub dodając np. suszone pomidory kilka razy w tygodniu przygotowuję wysokobiałkowe smarowidła, które wykorzystuję do kanapek lub jako kryzysowe „pesto” do makaronu.
BŁYSKAWICZNA PASTA Z CZERWONEJ FASOLI

SKŁADNIKI:

1 puszka czerwonej fasoli, odsączonej z zalewy i przemytej wodą lub 1 szklanka ugotowanej fasoli
2 łyżeczki przecieru pomidorowego
Garść drobno pokrojonej natki pietruszki
1 łyżeczka sosu sojowego
1 łyżeczka słodkiej papryki
¼ łyżeczki ostrej papryki
½ łyżeczki tymianku
Świeżo mielony pieprz

WYKONANIE:

Wszystkie składniki umieszczamy w naczyniu, ugniatamy widelcem jednocześnie mieszając wszystkie składniki, przechowujemy do 3 dni w tym samym naczyniu. Pastę można oczywiście zblendować, co wiąże się jednak z wygenerowaniem dodatkowej partii naczyń do zmywania ;)

You Might Also Like

0 komentarze