O BLOGU

Kolektyw to grupa osób pracujących razem, ale ten Vege Kolektyw ma być przede wszystkim kolektywem pomysłów i idei, które współgrają składając się na blog o sile roślin, tych leczniczych, jadalnych, ale i kosmetycznych. To właściwie podsumowanie pasji zawodowych i prywatnych, którymi chcielibyśmy podzielić się z Wami. 

Zawodowo zajmujemy się się biologią, również biochemią roślin jadalnych, które dostarczają nam nie tylko prawie wszystkich potrzebnych składników odżywczych, ale zawierają też szereg związków, które wpływają na nasz organizm - chroniąc go, regulując jego pracę a nawet lecząc. Prawie zawsze wpisom towarzyszyć będzie wstęp odnoszący się w jakiś sposób do wiedzy na temat składników odżywczych lub aktywnych obecnych w  roślinach użytych w opisanych potrawach. Na pewno będą pojawiały się tu nie tylko przepisy kulinarne, ale także krótkie teksty na temat żywności funkcjonalnej. I rzadziej pewnie informacje o kosmetykach i ziołach.

Jest to blog wegański, co wiąże się z naszą domową kuchnią. Już od piętnastu lat nie ma w niej mięsa, ponad dwa lata temu nie używamy żadnych produktów z zwierzęcych. Gotowanie jest naszą pasją, a raczej pasją jest degustowanie przygotowanych potraw. Prezentowane przepisy są naszymi tradycyjnymi lub wymyślanymi na bieżąco pomysłami, jeśli czerpiemy skądś świadome inspiracje zawsze podajemy źródło. Znajdą się tu najbardziej udane eksperymenty, zarówno  przepisy, które urzekają swoją prostotą, jak i skomplikowane połączenia smaków. Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością i zabawą dlatego przepisy z mojej kuchni są różnorodne i nie zawsze da się je opisać jako "zdrowe". 

Wszystkie informacje o wartościach odżywczych roślin czy produktów czerpiemy ze strony cronometer.com. 


Miłego czytania i udanego gotowania:)