O BLOGU

W roślinach drzemie niesamowita siła, są pełne niezbędnych nam składników odżywczych i dobroczynnych związków aktywnych. Dzięki temu mogą być doskonałym pokarmem, lekiem lub składnikiem kosmetyków. Od wielu lat zajmuję się biochemią roślin, zarówno ziół, roślin jadalnych jak i kosmetycznych, a blog to podsumowanie moich pasji zawodowych i prywatnych. Po prostu żyję roślinami ;)


Znajdziecie tu zarówno przepisy kulinarne, jak i przepisy na proste kosmetyki, czy krótkie artykuły o ziołach. Wszystko wiąże się ze sobą doskonale - czasami przecież ta sama roślina może być składnikiem potrawy, podstawą kremu i ziołem.

Jest to blog wegański, co wiąże się z naszą domową, roślinną kuchnią. Od osiemnastu lat nie jem mięsa, pięć lat temu zrezygnowałam ze wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Gotowanie jest naszą domową, rodzinną pasją, a raczej pasją jest degustowanie przygotowanych potraw. Prezentowane przepisy są naszymi domowymi lub wymyślonymi na bieżąco pomysłami, jeśli czerpiemy skądś świadome inspiracje zawsze podajemy źródło. Znajdą się tu najbardziej udane eksperymenty, zarówno przepisy, które urzekają swoją prostotą, jak i bardziej skomplikowane połączenia smaków. Uważamy, że jedzenie jest przyjemnością i zabawą dlatego przepisy z mojej kuchni są różnorodne i nie zawsze da się je opisać jako "zdrowe". Często są to dania bezglutenowe, choć nie wynika to z nietolerancji pokarmowych, lecz z przekonania, że w kuchni ważna jest różnorodność i korzystanie z choćby wielu rodzajów mąk, których tak bogaty wybór mamy na rynku.

Przepisy są głównie sezonowe, przygotowane z roślin aktualnie królujących na straganach czy rosnących dziko na łąkach. Na wyciągnięcie ręki mamy całe bogactwo polskiej superżywności, która pozwala na budowanie zbilansowanego, zdrowego jadłospisu. Będę starała się Was o tym przekonać :)

Wszystko co nasze i domowe jest tutaj doprawione odrobiną książek, naturalnych kosmetyków, dobrych przedmiotów i kulinarnych podróży.

Miłego czytania!

Agnieszka